Od roku 2009 spolu s Adamem Kubátem pořádáme příležitostně večery plné písní Zuzany Navarové a povídání o ní.

Nejbližší termíny:

1.8. 2017 – 22:00 Prázdniny v Telči – nocturno na zámku

A jak to vzniklo? Nenapsala bych to lépe:

Večery (ale i jiné denní doby) písní Zuzany Navarové

Ani jeden z nás netušil, že budeme vystupovat s tímto repertoárem. Do podzimu 2009 jsme se oba věnovali svým hudebním aktivitám, Martina vystupování s Triem a já hraní písní S&G v duu s Pavlem Křivákem. To nám zůstalo. Koneckonců – díky našemu ranému muzicírování jsme se poznali. Na Folkovém kvítku v roce 2000. A pak dlouho nic.

Je pravda, že Martině na „čerstvě natřeném“ albu hostovali Mário Bihári, František Raba a Vít Sázavský se Zdeňkem Vřešťálem. Kdo chtěl, hledal v tom spojitost se Zuzkou, která tou dobou byla rok po smrti. Je také pravda, že Martina si jako téma diplomky vybrala ženské písničkářství u nás a věnovala se v ní mj. Zuzčiným textům. Do třetice je pravda, že mne sestra nakazila posloucháním „Navarky“ už v útlém věku. Předznamenání. Tím by to klidně mohlo skončit.

Vilda „Kudrna“ tomu chtěl (a osud zřejmě taky), abychom oba hráli na jednom ze zájezdů po maďarských termálech. Nutno přiznat, že to tehdy nejvíc táhl Slávek Janoušek, jehož výdrž je legendární. Bylo to tam, kde ten nápad poprvé přišel? V pustě, v noci u ohně s kytarami a vínem … nem, .. nem? Nem tudom.

Ale už o tři měsíce později, začátkem prosince, jsme v našich domovských městech uspořádali první koncert u příležitosti 5. výročí Zuzčina odchodu. A od té doby v tom pokračujeme. Alespoň jednou do roka. Ve svobodě. Nechceme tlačit na pilu. Máme ty melodie a texty, stejnou měrou hravé jako hluboké, čím dal raději. A k Zuzce úctu. Držíme, snad skromně, malou čestnou stráž nad písněmi, které podle nás znějí méně, než by měly. Proto je hrajeme. A pro radost, kterou přináší. Nám i všem, co se jim po Zuzce stýská.

Adam Kubát, květen 2014

Fotogalerie:

Prázdniny v Telči – 2014 Skoky – Poutní kostel Maria Stock ve Skokách- 2014 Hradec nad Moravicí – květen 2014 Praha – prosinec 2013 Praha – prosinec 2012

Videa: